KONST / Litografier / Färglitografi 8135418
nr 813 5418
Claes Folcker
(1940-2019), Sverige
Färglitografi , Claes Folcker (f. 1940), signerad 97/360, motivets mått: 30x45
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
måndag 11 mars 2013
kl 19:48:27
9/3 20:54:35
100 kr
11/3 19:12:45
Claes Folcker
Läs mer om Claes Folcker